Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Pracovné situácie

ZUŠ – vyučovanie hudobnej teórie v rozsahu úväzku

Publikované: Autor/i: Ing. Mgr. Zdenka Juríková Matulová

Zástupkyňa riaditeľky ZUŠ má vyučovaciu povinnosť 15 hodín týždenne. Vyučuje hru na husliach v tejto časovej dotácii. Má ukončené vyššie odborné vzdelanie v odbore hra na husliach, VŠ vzdelanie v odbore učiteľstvo akademických predmetov a učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov, 1. a 2. atestáciu.

Je správne zaradená do 9. platovej triedy ako učiteľ s 2. atestáciou? Jej pochybnosti vyplynuli zo znenia zákona č. 138/2019 Z. z., kde sa uvádza (v § 13), že okrem splnenia kvalifikačných predpokladov sa vyžaduje aj vyučovanie aprobačných predmetov v rozsahu jednej polovice základného úväzku zníženého o jednu hodinu. Nemalo by byť v jej úväzku aj vyučovanie hudobnej teórie v spomínanom rozsahu?

Predpokladám, že VŠ vzdelanie je druhého stupňa so študijným programom zameraným na príslušný vyučovací predmet.

„Pedagogický zamestnanec, ktorý má vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa vyžadované pre príslušnú kategóriu alebo podkategóriu a ktorý bol najmenej päť rokov zaradený v kariérovom stupni pedagogický zamestnanec s prvou atestáciou, sa zaradí do kariérového stupňa pedagogický zamestnanec s druhou atestáciou ak

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálne články

Pracovnoprávny spor v Českej republike a na Slovensku (1) N

Publikované:

Väčšina právnych predpisov prijímaná na Slovensku už od čias vzniku samostatnej Slovenskej republiky bola výrazným spôsobom inšpirovaná právnymi predpismi platnými v Českej republike. Nebolo tomu inak ani v rámci úpravy občianskeho súdneho konania, v súčasnosti na Slovensku označovaného ako civilné sporové konanie. Desaťročia platili v oboch krajinách obdobné právne predpisy, a to zákon č. 99/1963 Zb. Občiansky súdny poriadok (ďalej len ako „OSP“), ktorý bol v Slovenskej republike platný a účinný do 30.06.2016 a zákon č. 99/1963 Sb. Občanský soudní řád (ďalej len ako „OSŘ“), ktorý je v Českej republike platný doposiaľ.